piątek, 23 lipca 2010

WAKACJE, MORZE I DZIECI ... znów fotorelacja

Jedni lubią góry, inni jeziora, a my jakoś tak nie wyobrażamy sobie wakacji i odpoczynku bez morza. I dlatego już od czterech lat wysyłamy grupy dzieci/ uczniów na kolonie organizowane wspólnie z firmą LUTUR z Lublina.

Dla zainteresowanych na stronie fundacji znajduje się galeria zdjęć z poprzednich lat.


Tym razem 46 osobowa grupa wypoczywała od 26.06-05.07, jak zwykle, we Władysławowie( nadmorskim zagłębiu kolonijnym), jak zwykle pod czujnym okiem pani Oli, naszej bratniej duszy, która mimo wielu obowiązków znalazła chwilę, by zaopiekować się naszymi kolonistami. Oprócz niej wychowawczyniami na turnusie były Panie Monika, Joasia i Patrycja. Wszystkie Panie dzielnie walczyły raz z niesfornymi podopiecznymi, raz z systemem...(kuchnia, kucharki, jedzenie.... będą śniły się jeszcze dłuuuugo zarówno opiekunkom, jak i dzieciom).!!!
Wszystkim Paniom- "niekucharkom"- chcemy w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować, bo wiemy, że praca wychowawcy kolonijnego jest baaaardzo niewdzięcznym zajęciem.--- Może w przyszłym roku jakieś SPA wynajmiemy dla rekonwalescencji? ha, ha, ha...

Morze, błękitne niebo, plaża i słońce---- tego w tym roku nie brakowało. Dzieciaki wróciły opalone, jakby spędzały czas, co najmniej na Majorce. Dużo zwiedziły i zobaczyły, co jest ogromnym plusem ( tutaj ukłon w stronę głównego organizatora ) tej kolonii, bo co by było, gdyby nie było dobrej pogody?

My z racji tego, że organizowałyśmy ten wyjazd bardzo cieszymy się, że mamy go już za sobą, że wszystko w miarę możliwości się udało, że pogoda była wymarzona, że dzieci wróciły całe i zdrowe, że panie wytrzymały.... jeszcze kilka "że" mogłybyśmy dopisać, ale nie chcemy zanudzać.
Zapraszamy do relacji fotograficznej ---------------
( Pani Olu baaardzo dziękujemy- jest Pani wyśmienitym fotografem)

Oto nasi koloniści na plaży, na wycieczkach fakultatywnych, w porcie i na morzu, na zajęciach...
 


Chrzest kolonijny- niestety menu większości nie odpowiadało- chyba lepsza była woda w Bałtyku!


Poniżej team wychowawczyń---- istny ReLaX!?!

cdn.
ponieważ kolonia to początek projektu:
„ BLIŻEJ SIEBIE – POBUDZANIE AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ ORAZ ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW DZIECI I MŁODZIEŻY Z TERENU ZIEMI KOLBUSZOWSKIEJ”  współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2010 roku.

Ps. Taki mały żarcik! Pomysły kolonistów nie miały granic....
"poszukiwany- poszukiwana"
xoxo renata i agata

Brak komentarzy: